Decor Design - натяжні стелі
Залиште Ваш номер телефону, і наш менеджер передзвонить, і відповість на Ваші запитання.
Однією з головних переваг натяжної стелі є здатність затримувати воду. При цьому кожен тип полотна має свої особливості, що стосуються того, протягом якого часу полотно буде просочуватися вологою. Для того щоб відновити первісний вигляд стелі, важливо провести злив води з натяжної стелі. Для цього слід викликати майстрів, та не братися за проблему самостійно.
Фахівці виконують процес зливу води поетапно. Для початку визначається найближча точка доступу до міхура. Якщо є освітлювальні прилади, то вони знімаються, і слив здійснюється через наявні отвори. При відсутності такої доступ створюється з боку найближчого кута. Полотно знімається з багета, а рідина видаляється за допомогою шланга.
Після зливу важливо просушити полотно, щоб в подальшому в застельовому просторі не утворювалася цвіль. Також за рахунок нагріву вдається підтягти полотно. Ніяких дефектів після таких робіт не залишається, а стеля знову знаходить привабливий вигляд.

Коли затопили зверху: що робити в першу чергу

При виникненні подібної ситуації варто вжити першочергових заходів.

В першу чергу потрібно знеструмити приміщення - щоб уникнути короткого замикання від попадання води на проводку. Щоб відключити подачу електроенергії на кімнату, необхідно вимкнути автомат або викрутити пробки в електрощитку. Зазвичай він розташований на вході в квартиру.

Наступний етап - з'ясовуємо, звідки з'явилася вода. До потопу може привести поломка побутової техніки, аварія в опалювальній системі, порив труб водопроводу і просто забутий відкритим кран в квартирі поверхом вище.

Тепер потрібно усунути протікання. Діємо за обставинами: якщо квартиру заливає вода з водопроводу - перекриваємо подачу на під'їзд. Якщо аварія сталася в опалювальній системі - закриваємо загальний вентиль опалення. Вентилі зазвичай розташовані в підвалі.
Коли причини появи здувся міхура на натяжній стелі з'ясовані і усунені, можна приступати до видалення рідини.
Тут є два варіанти: займатися подібною роботою самому або викликати фахівця.

При самостійному виконанні роботи діяти потрібно з обережністю, щоб не тільки не допустити пошкодження меблів водою, але і отримати можливість відновити натяжна стеля. А його полотнище вимагає дбайливого звернення - якщо ж пошкодити плівку, її доведеться замінювати.
При цьому міцність полівінілхлоридної плівки не варто випробовувати тривалий час: вона, звичайно, витримує велику кількість води. Однак, якщо не вирішити проблему з видалення вологи швидко і ефективно, в просторі між чорновою стелею і плівкою розвивається цвіль, яка, як відомо, живуча, і позбутися від неї вкрай важко.
Баритися не варто по ще одній причині: невідомо, скільки води нависає над кімнатою.
Доля завжди призводить нас туди, куди ми йти зовсім не збиралися ...
Виробники відзначають, що вінілове полотнище (стелю на основі ПВХ - полівінілхлоридної плівки) здатне витримати до 100 літрів на 1 квадратний метр. Однак, при цьому варто враховувати і якість, а значить щільність і міцність самого полотна, і міцність кріплення, і дотримання монтажної технології. Також важливі площа полотнища і ступінь натягу плівки. В реальних умовах показник зазвичай трохи менше - полотно утримує близько 70 літрів на метр.

Якщо ж вода гаряча - наприклад, прорвало труби опалення, то потрібно ще більше поспішати з приведенням стелі в порядок: плівка вразлива. І ще потрібно бути обережним, щоб не обпектися.

При грамотному підході натяжну конструкцію вдасться відновити.

Відзначимо, що тканинне полотнище має низьку еластичність, і велику кількість води не втримає - досить швидко вириваються кріплення, і відновити конструкцію вже не можна. З малою кількістю, завдяки просоченню поліуретановим складом, матеріал на тканинній основі впоратися може.
Скільки води може зібратися в натяжній стелі без шкоди для конструкції
Незнання деяких нюансів може привести до двох неприємних наслідків: або все те, що натяжна стеля утримував, хлине на меблі, або ПВХ-плівка буде пошкоджена і доведеться витрачатися на нову стелю. Або ці неприємні наслідки об'єднаються.

Найчастіше злити воду самостійно не виходить з кількох причин:

Невірна оцінка кількості води
Візуально міхур зазвичай не виглядає таким, що вміщує десятки літрів води, однак найчастіше це виявляється саме так. І людина, що розраховує обійтися двома відрами, раптом розуміє, що йому потрібно набагато більше порожньої тари, і прямо зараз. При неправильній оцінці майбутнього обсягу робіт найкраще буде заткнути отвір, використовувати затиск, щоб тимчасово зупинити потік виливається рідини і підготувати додаткові ємності.

Розгладження розтягнутого місця руками
Вздувшейся місце не потрібно розгладжувати ні руками, ні підручними засобами. Така спокуса зазвичай виникає, коли обсяги потопу невеликі: хочеться підігнати «хвилю» до місця зливу води. На жаль, це призводить до того, що частина води потрапляє в важкодоступні місця, звідки вигнати її складно. А шматочки штукатурки, дрібні камінчики, що потрапляють разом з водою, можуть пошкодити плівку, подряпати її з боку чорнового стелі.

Чи можна проткнути міхур з водою
Стеля роздувається в тому місці, куди спочатку потекла вода: там полотно розтягується і провисає. Найпростішим і ефективним способом здається прокол плівки - щоб через тонке отвір злити рідину. Однак, робити цього не можна: під напором, тиском, з яким діє вода, маленький отвір швидко перетвориться на великий розрив - і відновити натяжну стелю буде вже неможливо.
Як вигнати воду: основні способи

У роботі використовують стійку підставку - це може бути або драбина, або надійний стіл, щоб піднятися на необхідну висоту. Також потрібно підготувати ємності для збору води.

Виробляти роботи повинні двоє людей: один буде направляти рідину, а іншому доведеться міняти ємності з водою. При великій кількості води використовують шланг.

Технології зливу не відрізняються особливою складністю: найзручніше скористатися отвором для світильника, або видалити воду через край полотна.

Технологія зливу через отвір світильника

На натяжній стелі, як і на будь-якому іншій, як правило, встановлюють освітлювальні прилади. І найпростіший спосіб злити воду - це скористатися пластиковим монтажним кільцем світильника. Якщо світильників кілька, зручніше зняти той, що розташований ближче до місця провисання.

Потім потрібно взятися за край отвору і акуратно і дбайливо потягнути полотнище вниз: вода поллється в підставлений таз або відро самопливом. Просунути пальці в саме пластикове кільце ще зручніше, і немає ризику, що воно лопне.

Якщо провисання розташоване осторонь, помічник повинен трохи підняти вздувшейся місце, щоб рідина кинулася до отвору. Розгладжувати з'являються зморшки на цьому етапі не варто: головне - позбутися від провисшая міхура.

Відтягувати матеріал вниз потрібно до тих пір, поки в відро не потраплять останні краплі.

Якщо води багато, або ж це ванна або кухня, де є прямий доступ до каналізації, можна просунути через отвір шланг, а інший його кінець спустити в раковину.

Злив через край полотнища

Нечаста, але цілком ймовірна ситуація - коли кімната освітлюється бра, і технологічні отвори вгорі відсутні. Або світильник є, але він далеко від проблемного місця.

В цьому випадку доведеться робити частковий демонтаж, щоб вивільнити матеріал в тому кутку, що найближче до скопилася рідини. Для цього акуратно знімають плінтус, лопаткою-шпателем вивільняють полотнище з кріпильного профілю - і направляють полівшуюся через край воду в підготовлену тару. Шпатель повинен бути пластиковим, щоб не завдати пошкодження полотна.

Для спрощення отримання плівки з профілю її можна трохи підігріти феном.

Зливаємо воду: часті помилки

Щоб стеля набула колишній вигляд, місце протікання потрібно ретельно просушити, базове перекриття теж. Швидкість висихання залежить від масштабів потопу. Найкраще провести обробку поверхонь антисептиком, щоб не з'явилася цвіль.

Саме полотнище сушать, якщо воно було залито чистою водою. Якщо ж вода брудна - наприклад, мильна, як буває в разі протікання пральної машини - то на висохлої плівці будуть розводи, тому її потрібно повністю демонтувати і помити.

Після повного висихання плівка в тому місці, де була розтягнута, стає гладкою, а в'ялою, зі складками. Для її розгладження використовується теплова гармата, або будівельний фен: полотно нагрівається, а потім, в процесі охолодження, набуває свій первісний вигляд.

Сушка і відновлення підвісної конструкції

При невеликій площі пошкодження можна скористатися й звичайним побутовим феном - його потрібно піднести на достатню для розігріву відстань до стелі. У той же час, щоб не оплавити матеріал, не можна підносити сопло занадто близько, майже впритул, і затримувати його на одному місці: просушування виробляють, постійно переміщаючи побутовий прилад.

У разі ж, якщо полотно або його частину довелося демонтувати, для відновлення первісного вигляду знадобляться спеціальні інструменти.

Тільки після цього можна встановлювати світильники і підключати електрику.

Успіх дій щодо усунення наслідків затоплення і відновленню первісного вигляду приміщення залежить від акуратності, правильності і послідовності дій. Якщо ж є сумніви в своїх силах, краще звернутися до фахівця - відновлення пошкодженої ненароком плівки або, того гірше, залита водою кімната обійдуться набагато дорожче його послуг.

Телефон:
+38 (067) 567-74-46
+38 (066) 240-01-01
Адреса:
м Харків, проспект Архітектора Альошина, 16а
Пн.-Пт.: 09: 00-18: 00
Сб.: 09: 00-16: 00
Нд.: Вихідний